BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takfotogenlampa 13614398
*
nr 1361 4398
Takfotogenlampa
majolika, höjd: ca 95 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 20:27:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 12:30:41
1
700 kr
23/11 20:12:23
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotogenlampa fotogenlampor ljuskronor majolika takfotogenlampa takfotogenlampor taklampa taklampor
-
6007 Ampel
koppar / glaskupa. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:22
-
5171 Ljuskrona
Empirestil. Höjd: 50 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:51
-
5287 Ljuskrona
Italien. Höjd: 60 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:23
-
5357 Ljuskrona
Rokokostil. Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:56
-
5237 Malmkrona
1800-tal. Höjd: ca 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
6158 Malmkrona
mässing, Skultuna. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
*
Takfotogenlampa
nr 1361 4398
Takfotogenlampa
majolika, höjd: ca 95 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 12:30:41 | 1 | 700 kr |
23/11 20:12:23 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotogenlampa fotogenlampor ljuskronor majolika takfotogenlampa takfotogenlampor taklampa taklampor
-
6007 Ampel
koppar / glaskupa. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:22 -
5171 Ljuskrona
Empirestil. Höjd: 50 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:51 -
5287 Ljuskrona
Italien. Höjd: 60 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:23
-
5357 Ljuskrona
Rokokostil. Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:56 -
5237 Malmkrona
1800-tal. Höjd: ca 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
6158 Malmkrona
mässing, Skultuna. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56